Suplementy dla sportowca. Co warto zażywać?

wysiłku w naszym ciele wytwarzają się hormony odpowiadające za odczuwanie szczęścia i spełnienia. Ponad te oczywiste korzyści wynikające z aktywności fizycznej, są jeszcze korzyści dodatkowe. Osoby częściej uprawiające sport r

Suplementy dla sportowca. Co warto zażywać?

Co daje nam sport poza zdrowym ciałem?

Uprawianie sportu to nie tylko zdrowie dla ciała, wiele badań potwierdza dobroczynny wpływ aktywności fizycznej na naszą psychikę. W trakcie wysiłku w naszym ciele wytwarzają się hormony odpowiadające za odczuwanie szczęścia i spełnienia.

Ponad te oczywiste korzyści wynikające z aktywności fizycznej, są jeszcze korzyści dodatkowe. Osoby częściej uprawiające sport rzadziej zapadają na choroby układu krążenia i układu oddechowego, lepiej sypiają i maja więcej energii; nawet w podeszłym wieku. Zaleca się aby uprawiać sporty przynajmniej 2 razy w tygodniu, a optymalna ilość ruchu to 4 razy w tygodniu.


Definicja suplementu diety - Wikipedia

Suplement diety to, zgodnie z ustawą o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia , środki spożywcze, które mają uzupełniać normalną dietę, są skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych i innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny. Są wprowadzane do obrotu w opakowaniach jednostkowych w formie umożliwiającej dawkowanie, a więc w postaci tabletek, drażetek, syropów itp. Suplementy diety jako środki spożywcze muszą mieć cechy i spełniać kryteria, za pomocą których charakteryzuje się żywność pod względem jakości sensorycznej, wartości odżywczej i bezpieczeństwa dla zdrowia konsumenta

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_diety


O kulturze fizycznej w Wikipedii

Kultura fizyczna ? ogół zachowań przebiegających według przyjętych w danym środowisku społecznym reguł i norm postępowania a mających na celu dbałość o zdrowie człowieka, o poprawę jego postawy, prawidłowy rozwój psychofizyczny oraz rezultaty tych zachowań.

Formy uczestnictwa w kulturze fizycznej:

wychowanie fizyczne
sport
rekreacja
rehabilitacja medyczna
turystyka
Czynniki uczestnictwa w kulturze fizycznej:

stymulacja (funkcja rozwojowa) ? pobudzanie czynności organizmu powodujące jego rozwój
adaptacja (funkcja przystosowawcza) ? przystosowanie organizmu do otoczenia
kompensacja (funkcja wyrównawcza) ? wyrównywanie deficytu niektórych bodźców
korektywa (funkcja naprawcza) ? leczenie wad postawy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura_fizyczna



© 2019 http://imprezydlafirm.wroclaw.pl/