Sezon na ciepło

ku pracy takiej, jak praca elektryka codzienna styczność z niebezpiecznymi napięciami może sprawić, że czujność pracownika zostanie uśpiona. Wtedy, gdy pracownik wpadnie w rutynę podczas wykonywania zleceń, jego bezpieczeństwo jes

Sezon na ciepło

Jak zachowywać się podczas naprawy instalacji elektrycznej?

Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z elektrycznością są powszechnie znane. Jednak w przypadku pracy takiej, jak praca elektryka codzienna styczność z niebezpiecznymi napięciami może sprawić, że czujność pracownika zostanie uśpiona. Wtedy, gdy pracownik wpadnie w rutynę podczas wykonywania zleceń, jego bezpieczeństwo jest zagrożone i o wiele łatwiej o wypadek. Przede wszystkim, ważne jest aby zabezpieczyć odpowiednio organizm przed wpływem elektryczności. Dodatkowo, podczas dotykania przewodów zawsze warto dotykać je zewnętrzną stroną dłoni, w miarę możliwości oczywiście, ponieważ podczas porażenia prądem dłoń sama zaciska się na przewodzie i to może doprowadzić do tragedii. Warto pamiętać o takich podstawowych zasadach.


Możliwe jest wykorzystywanie energii słonecznej do

Możliwe jest wykorzystywanie energii słonecznej do zaspokojenia potrzeb grzewczych budynków. Rozróżnia się pasywne i aktywne systemy ogrzewania słonecznego, w zależności od tego, czy do wykorzystania energii słonecznej konieczne jest zużycie energii z innego źródła. Do systemów pasywnego ogrzewania słonecznego zalicza się kolektory słoneczne w instalacji grawitacyjnej oraz duże okna w południowej elewacji budynku o dobrych współczynnikach przenikania energii słonecznej. Ponieważ podaż energii słonecznej przypada głównie w ciągu lata oraz wiosną i jesienią a w trakcie sezonu grzewczego ich wydajność znacznie spada, kolektory słoneczne są zazwyczaj stosowane wyłącznie do produkcji ciepłej wody użytkowej. Mogą one również wspomagać niskotemperaturowe systemy centralnego ogrzewania (np. ogrzewanie podłogowe). W polskim klimacie możliwe jest wykorzystanie zysków grzewczych z energii słonecznej jako źródła energii dla budynków pasywnych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie


Krótka definicja z Wikipedii. Grzejnik Pomnik grzejnika

Urządzenie doczekało się pomnika. Z okazji 150 rocznicy zamontowania pierwszego grzejnika w Sankt Petersburgu, na początku sezonu grzewczego 2005, przed elektrociepłownią w Samarze stanął mierzący 2 metry wysokości i ważący 200 kg pomnik żeliwnego grzejnika (wykonany przez lokalnego artystę rzeźbiarza Nikołaja Kuklewa). Powyżej urządzenia, w świetle okna z grubą kotarą, wyleguje się w cieple kot.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzejnik



© 2019 http://imprezydlafirm.wroclaw.pl/