Praca w poligrafii. Drukowanie, przygotowywanie materiałów...

iu.Definicja- poligrafiaPoligrafia jest dziedziną techniki zajmującą się procesami wytwarzania druków. Na przestrzeni wieków zachodziły w niej zmiany, aż osiągnęła ona dzisiejszy etap przemysłowy, którego rozwój zachodzi w jeszcze

Praca w poligrafii. Drukowanie, przygotowywanie materiałów... Druk to szeroki temat, są zakłady, które specjalizują się tylko w danej dziedzinie, jak na przykład , ale są doświadczone w tym zakresie. Dzisiaj o zakładach poligraficznych i drukowaniu.

Definicja- poligrafia

Poligrafia jest dziedziną techniki zajmującą się procesami wytwarzania druków. Na przestrzeni wieków zachodziły w niej zmiany, aż osiągnęła ona dzisiejszy etap przemysłowy, którego rozwój zachodzi w jeszcze szybszym tempie. Przemysł poligraficzny jest szczególną dziedziną produkcyjną ? obejmuje on opracowywanie wzorców (form drukowych) oryginałów tekstowych i rysunkowych, i drukowanie za ich pomocą kopii, w większości na potrzeby masowego odbiorcy. Jak każdą dziedzinę produkcyjną, tak i poligrafię można określić poprzez wykorzystywane technologie, charakterystykę wyrobów i powiązania z innymi dziedzinami gospodarki.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poligrafia


Poligraficzne etykiety

Oznakowanie produktów to podstawa identyfikacji marki i powiązania jej z danym produktem. Dlatego właśnie firmy produkcyjne zamieszczają na swoich etykietach znaki firmowe zaraz obok nazwy samego produktu. Ma to duże znaczenie odbioru marki przez klienta, jak również ogólnego wrażenia jakie dana firma wywiera na szeroko rozumiany rynek konsumencki.

Dlatego właśnie ważny jest projekt i samo wykonanie takiej etykiety, czy naklejki na produkcie. Jest wiele zakładów poligraficznych, jednak nie każdy ma w swojej ofercie dobre jakościowo produkty typu etykiety samoprzylepne. Warto pomyśleć o zainwestowaniu w takie etykiety, ponieważ to w zasadzie podstawa dla każdego produktu.


Encyklopedia- dzisiejsze znaczenie DTP

Z czasem pojęcie DTP zaczęło odnosić się także do przygotowywania dokumentów do publikacji w postaci elektronicznej (cyfrowej). Proces DTP rozpoczyna się wprowadzeniem do komputera tekstu i obrazu. Poszczególne elementy graficzne podlegają następnie indywidualnej obróbce, a na tekst jest nanoszona korekta. Następnie odbywa się zasadnicza część procesu, czyli ułożenie stron publikacji z tych wszystkich elementów gotowego projektu, łącznie z naniesieniem informacji dla drukarza i introligatora. Na tym etapie pracy można również umieścić informacje o obrazie całej składki (patrz: impozycja). Czynność końcowa to zapisanie danych komputerowych w postaci pliku postscriptowego lub (coraz częściej) pliku PDF. W ramach DTP można również zarządzać przepływem prac w drukarni oraz sterować urządzeniami przygotowalni poligraficznej, jak i samej drukarni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DTP



© 2019 http://imprezydlafirm.wroclaw.pl/