Skuteczne użytkowanie paneli solarnych wymaga montażu przetwornicy. Dobrze działający zagwarantuje optymalne ładowanie się akumulatora energią pozyskaną z takiego ogniwa. O pozyskiwaniu\uzyskiwaniu prądu z energii słonecznej.

Oszczędności z panelami słonecznymi

inwerter fotowoltaicznyMontaż paneli słonecznych może pomóc ograniczyć wydatki związane z energia elektryczną.
Nawet w Polsce, gdzie ilość godzin światła wynosi około 1500 na rok.
Jest to wystarczająca ilość aby, przy dobrym zaplanowaniu rozmieszczenia tych paneli, inwestycja w miarę sprawnie się zwróciła. Ceny takich paneli na przestrzeni lat stały się bardziej przystępne, więc teraz ogniwa fotowoltaiczne stanowią spora konkurencję dla solarów podgrzewających wodę. Coraz więcej właścicieli domów decyduje się albo na jedne albo an drugie.

Układy elektroniczne i prąd

Prąd stały jest głównym prądem, który zasila prawie wszystkie układy elektroniczne.

Brak wahań w natężeniu i napięciu takiego prądu gwarantuje dobre działanie wrażliwych na takie zmiany układów.

Praktycznie w każdym sprzęcie elektronicznym, który mamy w domu musi posiadać prostownik (inwerter AC-DC) aby urządzenie mogło poprawnie działać po podłączeniu pod gniazdko. Urządzenia domyślnie zasilane bateriami nie muszą posiadać żadnego inwertera do prądu stałego, ponieważ wszelkie akumulatory i baterie wytwarzają prąd o stałym napięciu, więc inwerter nie jest potrzebny.

Wikipedia o prądzie stałym

inwerter fotowoltaiczny
Prąd stały (ang. direct current, DC) ? prąd stały charakteryzuje się stałym zwrotem oraz kierunkiem przepływu ładunków elektrycznych, w odróżnieniu od prądu zmiennego i przemiennego ? (AC, ang.
alternating current). Natężenie prądu nie zależy od rodzaju prądu (AC/DC), lecz od chwilowych warunków w obwodzie elektrycznym. Zaletą prądu stałego jest to, że w przypadku zasilania takim prądem wartość chwilowa dostarczanej mocy jest stała, co ma duże znaczenie dla wszelkich układów wzmacniania i przetwarzania sygnałów.

Większość półprzewodnikowych układów elektronicznych zasilana jest prądem stałym (a przynajmniej napięciem stałym).

Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że urządzenia zawierające układy elektroniczne mogą być zasilane bezpośrednio z przenośnych źródeł energii (baterii lub akumulatorów).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prąd_stały

.
Dodane: 22-07-2016 11:20

Tagi: ekologia inwerter fotowoltaika inwertery energia

Widok do druku:

inwerter fotowoltaiczny